Tiger Award

De zoektocht naar jong talent en vernieuwende cinema vormt de kern van het jaarlijkse International Film Festival Rotterdam (IFFR). Nergens komt die missie zo prominent naar voren als in de Tiger Awards Competitie, die sinds 1995 veelbelovende talenten aan het begin van hun carrière presenteert. In 2016 kreeg de competitie een nieuwe opzet; het aantal deelnemers werd teruggebracht van vijftien naar acht, en in plaats van drie gelijkwaardige prijzen van 15.000 euro is gekozen voor één Tiger Award met een geldbedrag van 40.000 euro. Daarnaast is er een apart juryprijs (10.000 euro). Sinds 2012 heeft ontwikkelingsorganisatie Hivos zich als partner aan de competitie verbonden.

Los van dit vlaggenschip van het festival, kent het IFFR nog een aantal grote prijzen, waaronder de Tiger Awards Competitie voor Korte Films (3 x 3000 euro), VPRO Big Screen Award (30.000 euro), Publieksprijs (10.000 euro), Hubert Bals Fund Dioraphte Award (10.000 euro) en de Bright Future Award (10.000 euro). Hier het overzicht van alle winnaars van 2016.

 

winnaars

Tiger Awards Competitie

2017 Sanal Kumar Sasidharan (Sexy Durga); Special Jury Award: Niles Atallah (Rey

2016 Jabak Jalali

2015 Carlos M. Quintela (CU), Juan Daniel F. Molero (PE), Jakrawal Nilthamrong (TH)

2014 Ikeda Akira (JP), Lee Su-Jin (KR), Ester Martin Bergsmark (SE)

2013 Daniel Hoesl (AT), Mira Fornay (SK), Mohammad Shirvani (IR)

2012 Maja Miloš (YU), Dominga Sotomayor (CL/NL), Huang Ji (CN)

2011 Sivaroj Kongsakul (TH), Park Jung-Bum (KR), Sergio Caballero (ES)

2010 Anocha Suwichakornpong (TH), Pedro González-Rubio (MX), Paz Fábrega (CR)

2009 Ramtin Ravafipour (IR), Yang Ik-June (KR), Mahmut Fazil Coskun (TR)

2008 Liew Seng Tat (MY), Omar Shargawi (DK), Aditya Assarat (TH)

2007 Tan Chui Mui (MY), Pia Marais (DE), Morten Hartz Kaplers (DK), Claudio Assis (BR) 

2006 Kelly Reichardt (US),  Manuel Nieto Zas (UY/AR/CA/ES), Han Jie (CN/FR)

2005 Ilya Khrzhanovsky (RU), Mercedes Alvarez (ES), Daniele Gaglianone (IT) 

2004 Lee Kang-sheng (TW), Srdjan Vuletic (BA), Jan Krueger (DE)

2003 Santiago Loza (AR), Park Chan-Ok (KR), Larisa Sadilova (RU)

2002 Sinisa Dragin (RO), Eugenie Jansen (NL), Bohhdan Slama (CZ)

2001 Juan Pablo Rebella en Pablo Stoll (UY), Furumaya Tomoyuki (JP), Maria Speth (DE)

2000 Katrin Ottarsdottír (DK), Pablo Trapero (AR), Lou Ye (CN)

1999 Christopher Nolan (UK), Alexander Bashirov (RU), Laurent Achard (FR)

1998 Stefan Ruzowitzky (AT), Giuseppe Gaudino (IT), Petr Zelenka (CZ)

1997 Hung Sang-Soo (KR), Amir Karakulov (KZ), Patrick Keiller (UK)

1996 Zhang Yuan (CN), Hasiguchi Ryosuke (JP), Gillies MacKinnon (UK)

1995 Kazama Shiori (JP), He Jianjun (CN), Bogdan Dumitrescu (RO/DE)

 

Deel deze pagina