Gouden Harp

De Gouden Harp is de hoogste onderscheiding die door Buma Cultuur wordt toegekend. De prijs is bestemd voor muziekauteurs en artiesten die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de lichte Nederlandse muziek. Dezelfde organisatie, in het leven geroepen om Nederlandse muziek in binnen- en buitenland te promoten, is gul met prijzen. Zo maken jonge artiesten kans op de Zilveren Harp, is er de Buma Exportprijs voor buitenlands succes en gaat de titel Beste Nedrlandse lied naar de makers van de best verkochte en meest gedraaide song van het afgelopen jaar. 

 

winnaars

Gouden Harpen

2018 Edwin Evers

2017 Frits Spits

2016 Duncan Stutterheim

2015 Duncan Stutterheim

2014 Daniël Dekker

2013 John de Mol

2012 De Jeugd van Tegenwoordig, Racoon, Giorgio Tuinfort

2011 Nick & Simon, Tony Berk, Van Velzen, Kane

2009/2010 Armin van Buuren, Jaap Buys, Wende

2008 Jan Smit, Krezip, Gerard van Maasakkers, Within Temptation

2007 Candy Dulfer, Ilse DeLange, Tiësto

2006 Willem van Beusekom (postuum), Louis van Dijk, Herman Finkers, Harry Muskee

2005 Brigitte Kaandorp, Ferry Maat, Guus Meeuwis

2004 Jan Akkerman, Lenette van Dongen, Friso Wiegersma

2003 Hans Dorrestijn, Trijntje Oosterhuis, Frans Bauer

2002 Acda & De Munnik, Anouk, Bløf, Herman Pieter de Boer

2001 Belinda Meuldijk, De Kast

2000 Simone Kleinsma, Han Kooreneef

1999 Eddy de Clercq, Fay Lovsky, Stef Bos, Rini Schreijenberg & Emile Hartkamp

1998 Roy Beltman, Marco Borsato, John Ewbank, Willem Nijholt, Rowwen Hèze

1997 Jochem Fluitsma & Eric van Tijn, Freek de Jonge, Liesbeth List, Mathilde Santing

1996 Youp van ‘t Hek, Ruth Jacott, John de Mol sr., The Scene

1995 Paul de Leeuw, Benny Neyman, Metropole Orkest, Henny Vrienten

1994 Jurre Haanstra, André Hazes, Karin Bloemen, René Froger

1993 Peter van Asten, De Dijk, Joop van den Ende

1992 Jenny Arean, Anita Meyer, Normaal, Hans van Eijck

1991 Drs. P. (Heinz Polzer), Margriet Eshuys

1990 Corry Konings, Erik van der Wurff, Jan Boerstoel, Frank Boeijen

1989 Gerard Cox, The Nits, Henk Temming & Henk Westbroek, Harry van Hoof

1988 Annie de Reuver, Flairck, Herman Brood

1987 Jos Brink, Mieke Telkamp, Hans Vermeulen, Willem Wilmink

1986 Bolland & Bolland, Seth Gaaikema, Herman Stok, Pi Vèriss

1985 Martine Bijl, Ivo de Wijs, Gerard Stellaard

1984 Jaap Eggermont, Robert Long

1983 Florie Anstadt (Kinderen voor Kinderen), Golden Earring, Johnny Hoes, Laurens van Rooyen 

1982 Ruud Bos, B.Z.N., Rob de Nijs

1981 Willeke Alberti, Tonny Eyk, Willem van Kooten

1980 Earth & Fire, Ramses Shaffy 

1979 Willem Duys, Toon Hermans, The Ramblers, Gerard van Krevelen

1978 Harrie Geelen, Pierre Kartner, Henry Mildenberg

1977 Conny Vandenbos, André van Duin, Peter Koelewijn

1976 Adèle Bloemendaal, The George Baker Selection, Herman van Veen

1975 Han Dunk, Gerrit den Braber, Rogier van Otterlo, Mary Servaes-Bey (Zangeres Zonder Naam) 

1974 Hans van Hemert, Joop Stokkermans, Paul van Vliet, Rolf ten Kate

1973 Willy Alberti, The Cats, Henk Elsink, Boudewijn de Groot

1972 Nico Boer, Johnny Jordaan, Cor Lemaire, Marinus van ’t Woud, Willy van Hemert

1971 Jasperina de Jong, Guus Vleugel, Eli Asser, Bert Paige, Julius Susan

1970 Jack Bulterman, Pieter Goemans, Robbie van Leeuwen, Lennaert Nijgh, Jelle de Vries, A.J.G. Strengholt

1969 Conny Stuart, Jules de Corte, Harry de Groot, Jack Millar, Cor Smit

1968 Corry Brokken, Wim Ibo, Michel van der Plas, Herman Tholen

1967 Annie M.G. Schmidt, Harry Bannink, Joop de Leur

1966 Malando, Bob Scholte

1965 Eddy Christiani, Benedikt Silberman

1964 Rine Geveke, Max van Praag, Lex van Weren, Jack Bess (postuum)

1962 Ferry van Delden, Hugo de Groot

Deel deze pagina